Pies z kobietą na plaży
Pies na wakacjach

Lifestyle Opieka nad psem

Pies to niewątpliwie wierny przyjaciel człowieka. Jego posiadanie wiąże się z ogromem radości, ale również z obowiązkami, które spoczywają na właścicielach. Czas, który z pewnością jest egzaminem z tej relacji to okres wakacyjny.

...
Opieka nad psem zimą

Lifestyle Wyprowadzanie psa Opieka nad psem

Zima to dla czworonogów wyjątkowo trudny okres. Ujemne temperatury często dają się we znaki, dlatego też psy nie powinny spędzać zimnych nocy bez żadnego dachu nad głową. Jak zatem zadbać o psa w okresie zimowym?

...
Sylwester a pies. Jak się przygotować, by nasz pupil nie odczuł skutków noworocznej zabawy

Lifestyle Opieka nad psem

Sylwester to dzień wyjątkowy dla wielu osób. Tuż po północy zaczyna się czas postanowień, realizowania planów, okres pełen zapału do działania...

...
Profilaktyczne badania Twojego psa

Lifestyle Opieka nad psem

Wielu właścicieli psów nie zdaje sobie jednak sprawy, że weterynarza należy odwiedzać nie tylko wtedy, kiedy czworonożny przyjaciel zachoruje...

...
Strach i obawy naszego pupila – jak reagować?

Lifestyle Opieka nad psem

Strach to emocja znana nam wszystkim. Ze zwierzętami nie jest inaczej i także i u nich możemy zauważyć towarzyszące mu efekty.

...
Kreatywne zabawki dla psa – DIY

Lifestyle Opieka nad psem

Interaktywne zabawki dają twojemu psu wiele korzyści - zapewniają psychiczne pobudzenie i zwalczają nudę, a także zaspokajają jego naturalne instynkty.

...
Rola psa w życiu codziennym, psy pracujące

Lifestyle

Psy są wszechobecne w naszym społeczeństwie jako zwierzęta domowe, a nawet członkowie rodziny. Jednak istnieją też psy pracujące, które doskonale sprawdzają się jak pomocnik człowieka.

...
Najbardziej przyjazne rasy psów

Lifestyle

Psy od niepamiętnych czasów żyją z ludźmi, dają nam całą swoją miłość i oddanie. Nie bez powodu pies jest nazywany najlepszym przyjacielem człowieka. Od dawna zauważono, że czworonożne zwierzęta we wszystkim starają się przypominać swoich właścicieli. Istnieją jednak rasy, które są bardziej przyjazne i tym samym łatwiejsze w codziennym wychowaniu. Jakie są najbardziej przyjazne rasy psów?

...
Najlepsze psie sztuczki - szkolenie psa

Lifestyle Opieka nad psem

Niewiele osób zdaję sobie sprawę, że szkolenie psa powinno się rozpocząć od pierwszego dnia. Dlaczego musisz szkolić psa? Szkolenie psów jest jednym z najważniejszych aspektów szczęśliwego życia twojego pupila. Ułożony i wyszkolony pies może towarzyszyć ci w każdej podróży bez żadnych problemów.

...
Jak witać się z obcym psem i jak do niego podchodzić? (spotkania zapoznawcze pies-pies, człowiek-pies)

Lifestyle Wyprowadzanie psa Opieka nad psem

Być może jesteś na wieczornym spacerze, gdy widzisz, jak ktoś zbliża się do ciebie z uroczym czworonogiem. Może odwiedziłeś znajomych i dowiedziałeś się, że adoptowali nowego psa. Kochasz psy i po prostu chcesz się przywitać i pogłaskać zwierzę. Jeśli znalazłeś się w takiej sytuacji, musisz wiedzieć jak właściwie witać się z nowo poznanym psem.

...
Pies z kotem - czy mogą żyć obok siebie?

Lifestyle Opieka nad psem

Wspólne życie psów i kotów to wręcz symboliczny przykład czegoś niemożliwego. Mówimy „żyć jak pies z kotem”, kiedy opisujemy osoby non stop prowadzące ze sobą wojnę. Równocześnie wiemy też, że w wielu domach psy i koty żyją razem, a do tego znakomicie się dogadują.

...
Brak pomysłów na spacer z psem? Oto 10 pomysłów na zabawę z waszym pupilem

Lifestyle Wyprowadzanie psa Opieka nad psem

Wszyscy wiedzą, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Jednak czy człowiek to najlepszy przyjaciel psa? Jeżeli odpowiednio o niego zadbasz, to na pewno tak się stanie. Częste i długie spacery oraz aktywne spędzanie czasu ze swoim czworonożnym pupilem zdecydowanie Ci w tym pomogą.

...
Opieka nad psem podczas urlopu - rodzina, hotel czy może usługi petsittera?

Lifestyle Opieka nad psem

Wyjazd na upragniony urlop w postaci wakacji, ferii, wycieczki lub też konieczną delegację to dla każdego okazja aby na dłuższą chwilę wyrwać się z domu. Jednak w przypadku posiadania psa bardzo często zdarza się, że właściciele są zmuszeni zostawić swojego ulubieńca.

...
Pies na spacerze - jak wyprowadzać szczenię, psa dorosłego i seniora?

Lifestyle Wyprowadzanie psa Opieka nad psem

Opieka nad psem nieodmiennie wiąże się z wychodzeniem z nim na regularne spacery – niezależnie od tego czy mieszka się w bloku, czy ma się dom z ogrodem. Pies potrzebuje w ciągu dnia dość dużo aktywności – wyprowadzanie psa zalicza się do jednej z najważniejszych dla jego zdrowia, rozwoju i dobrego samopoczucia.