...
Rola psa w życiu codziennym, psy pracujące

Lifestyle

Psy są wszechobecne w naszym społeczeństwie jako zwierzęta domowe, a nawet członkowie rodziny. Jednak istnieją też psy pracujące, które doskonale sprawdzają się jak pomocnik człowieka.

...
Najbardziej przyjazne rasy psów

Lifestyle

Psy od niepamiętnych czasów żyją z ludźmi, dają nam całą swoją miłość i oddanie. Nie bez powodu pies jest nazywany najlepszym przyjacielem człowieka. Od dawna zauważono, że czworonożne zwierzęta we wszystkim starają się przypominać swoich właścicieli. Istnieją jednak rasy, które są bardziej przyjazne i tym samym łatwiejsze w codziennym wychowaniu. Jakie są najbardziej przyjazne rasy psów?

...
Najlepsze psie sztuczki - szkolenie psa

Lifestyle Opieka nad psem

Niewiele osób zdaję sobie sprawę, że szkolenie psa powinno się rozpocząć od pierwszego dnia. Dlaczego musisz szkolić psa? Szkolenie psów jest jednym z najważniejszych aspektów szczęśliwego życia twojego pupila. Ułożony i wyszkolony pies może towarzyszyć ci w każdej podróży bez żadnych problemów.

...
Jak witać się z obcym psem i jak do niego podchodzić? (spotkania zapoznawcze pies-pies, człowiek-pies)

Lifestyle Wyprowadzanie psa Opieka nad psem

Być może jesteś na wieczornym spacerze, gdy widzisz, jak ktoś zbliża się do ciebie z uroczym czworonogiem. Może odwiedziłeś znajomych i dowiedziałeś się, że adoptowali nowego psa. Kochasz psy i po prostu chcesz się przywitać i pogłaskać zwierzę. Jeśli znalazłeś się w takiej sytuacji, musisz wiedzieć jak właściwie witać się z nowo poznanym psem.

...
Pies z kotem - czy mogą żyć obok siebie?

Lifestyle Opieka nad psem

Wspólne życie psów i kotów to wręcz symboliczny przykład czegoś niemożliwego. Mówimy „żyć jak pies z kotem”, kiedy opisujemy osoby non stop prowadzące ze sobą wojnę. Równocześnie wiemy też, że w wielu domach psy i koty żyją razem, a do tego znakomicie się dogadują.

...
Brak pomysłów na spacer z psem? Oto 10 pomysłów na zabawę z waszym pupilem

Lifestyle Wyprowadzanie psa Opieka nad psem

Wszyscy wiedzą, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Jednak czy człowiek to najlepszy przyjaciel psa? Jeżeli odpowiednio o niego zadbasz, to na pewno tak się stanie. Częste i długie spacery oraz aktywne spędzanie czasu ze swoim czworonożnym pupilem zdecydowanie Ci w tym pomogą.

...
Opieka nad psem podczas urlopu - rodzina, hotel czy może usługi petsittera?

Lifestyle Opieka nad psem

Wyjazd na upragniony urlop w postaci wakacji, ferii, wycieczki lub też konieczną delegację to dla każdego okazja aby na dłuższą chwilę wyrwać się z domu. Jednak w przypadku posiadania psa bardzo często zdarza się, że właściciele są zmuszeni zostawić swojego ulubieńca.

...
Pies na spacerze - jak wyprowadzać szczenię, psa dorosłego i seniora?

Lifestyle Wyprowadzanie psa Opieka nad psem

Opieka nad psem nieodmiennie wiąże się z wychodzeniem z nim na regularne spacery – niezależnie od tego czy mieszka się w bloku, czy ma się dom z ogrodem. Pies potrzebuje w ciągu dnia dość dużo aktywności – wyprowadzanie psa zalicza się do jednej z najważniejszych dla jego zdrowia, rozwoju i dobrego samopoczucia.